Morten Uhrskov Jensen: Steen Nørskov fra Deadline totalt til grin i interview med Tommy Robinson

Det går muntert for sig i den fagre, nye, politisk korrekte verden. Underholdningsværdien er uovertruffen.

Jeg havde i går lørdag den store ære at sidde med til bords på en københavnsk restaurant, hvor engelske Tommy Robinson var til stede. Tommy Robinson er lige så karismatisk i virkeligheden, som man får indtryk af, når man ser klip med ham på youtube eller andre steder.

Tommy Robinson er en hyper velbegavet arbejderklassedreng fra Luton lige nord for London. Han har haft en omskiftelig karriere, fra den ufrugtbare rolle som deltager i slagsmål i forbindelse med fodboldkampe til ufrivillig gæst i Hotel Gitterly med grotesk langvarige domme foranlediget af en politisk korrekt elite, der er bange for mennesker som Tommy Robinson.

I går lørdag modtog Tommy Robinson Trykkefrihedsselskabets årlige ytringsfrihedspris for sit modige og uselviske arbejde med at dokumentere ikke mindst islamiseringen af de engelske byer og især den seksuelle udnyttelse af engelske piger – ofte under 15 år – sat i system først og fremmest af pakistanske mænd.

Læs resten på Jyllands-Posten

Dansk Samling - CVR: 33917074 -  Jyllandsgade 60 - 9900 Frederikshavn - Danmark

Powered by wpsnet.com